Top

Kvalitné nábytkové kovanie #1 – Výklopy

28. júl 2016

Kvalitné nábytkové kovanie #1 – Výklopy

Bez kvalitných výklopov sa nezaobíde už takmer žiadny moderný interiér. Systémy výklopov sa v minulosti používali najmä pri konštrukcií kuchynských liniek. Dnes ich môžeme vidieť takmer na každom type nábytku. Jednoducho všade tam, kde si ako klient prajete a kde predstavujú najvhodnejšie riešenie. Kvalita kovania je veľmi dôležitá, nakoľko ovplyvňuje funkčnosť a dojem z celého nábytku. V článku sa sústredím na výklopné kovanie, ktoré výhradne používame (taktiež aj vo väčšine ďalších častiach seriálu). Sú to kovania značky Blum. Prečo práve Blum? Kvôli vysokej kvalite kovaní a výbornými, viac ako 15-ročnými skúsenosťami s touto značkou.

Aventos HS

nábytkové kovanie BLUM

Jednoduchý výklop nahor. Tento typ je ideálny najmä pre veľké a ťažké čelá. Vhodné kovanie pre svoju praktickosť, ľahkosť, pohodlný prístup a Blumotion (čo to je a ako to funguje sa dozviete v ďalších častiach seriálu).

Aventos HL

Nábytkové kovanie BLUM

Úplný zdvíhací výklop je riešenie pre skrinky do výklenkov a stredné až vysoké horné skrinky. Vhodné najmä kvôli neobmedzenému prístupu do skrinky a Blumotion. Pozor! Pre Aventos HL musíte mať dostatočný priestor smerom nahor.

Aventos HF

Nábytkovké kovanie BLUM

Výklop Aventos HF sa používa pre delené – veľké a ťažké čelá. Je vhodné riešenie kvôli svojej praktickosti, pohodlnému prístupu do skriniek a Blumotion.

Aventos HK

Nábytkové kovanie BLUM

Výklop tohto typu sa používa najmä pri stredne vysokých horných skrinkách. Vhodné kovanie kvôli malým priestorovým požiadavkám smerom nahor, dobrému prístupu do vnútra skrine a Blumotion.

Aventos HK-S

Nábytkové kovanie BLUM

Podobný ako Aventos HK, ale pre malé výklopy. Používa sa pre nízke horné skrinky a vstavané riešenia. Vhodný pre pohodlný prístup do skrinky a Blumotion.

Aventos HK-XS

Opäť podobný ako Aventos HK, no pre tie najmenšie výklopy. Používa sa najmä pre malé vysoko umiestnené skrinky s menšou svetlou hĺbkou. Vhodný výklop kvôli dobrému prístupu do vnútra skrinky a Blumotion.

Aký typ výklopu je pre môj nábytok najvhodnejší? Jednoducho ten, ktorý sa z praktického a estetického hľadiska najviac hodí ku vášmu nábytku. Ak si nie ste istý, nechajte si poradiť od profesionála. Pomôcť by vám mal váš predajca, dizajnér alebo výrobca nábytku. Poradíme vám aj my, stačí ak nás kontaktujete.

Autor: Ján Jakubes – majiteľ

Ďalšie časti seriálu:

Kvalitné nábytkové kovanie #2 – Výsuvy

Kvalitné nábytkové kovanie #3 – Pohyb kovaní

Kvalitné nábytkové kovanie #4 – Kuchynská linka

Získajte nezáväznú cenovú ponuku na nábytok zadarmo