Top

Kvalitné nábytkové kovanie #2 – Výsuvy

7. august 2016

Kvalitné nábytkové kovanie #2 – Výsuvy

Dnes sa v našom seriáli dočítate o kvalitných a nami odporúčaných nábytkových výsuvoch. Výsuvy rovnako ako aj výklopy z predošlej časti seriálu patria medzi najdôležitejšie súčasti nábytku. Mnoho ľudí však nie je schopných oceniť kvalitu naozaj dobrého výsuvného kovania. Častokrát sa následne rozhodujú pre lacné a nekvalitné výsuvy v domnení, že ide najmä o to, ako nábytok vyzerá a nie ako funguje. Toto je naozaj veľká chyba, ktorá sa pri kúpe nábytku dookola opakuje. V praxi sme sa už množstvo krát stretli s tým, že klient chcel, aby sme popri výrobe nábytku vymenili aj výsuvy na jeho zvyšnom, už zakúpenom nábytku od iných predajcov. Preto sa už hneď na začiatku snažíme klientovi vysvetliť ich podstatu a dôležitosť. Buďte si istý, že ušetriť pár eur na kovaní nie je práve to najšťastnejšie riešenie. Nakoniec sa vám to môže len vymstiť a zbytočne predražiť. Aké sú teda kvalitné výsuvné kovania a aké majú možnosti?

Vodiace systémy

MOVENTO

Kvalittné nábytkové kovanie

Výsuvné kovanie s nosnosťou až 40 kg a 60 kg, pri ktorej si udrží veľmi dobrú stabilitu a nízky pokles na prednej hrane. Movento častokrát používame kvôli veľmi ľahkému chodu a Blumotion. Môže byť taktiež skombinované s Tip-ON alebo Servo-Drive technológiou.

TANDEM

Kvalittné nábytkové kovanie

Výsuvné kovanie s ľahkým chodom a dynamickou nosnosťou 30 kg a 50 kg. Tandem je taktiež dostupný s technológiami pohybu – Blumotion, Tip-ON a Servo-Drive.

Zásuvkové systémy

LEGRABOX

Kvalittné nábytkové kovanie

Systém Legrabox je žiadaný najmä kvôli svojmu elegantnému vzhľadu a priamočiarému dizajnu. Výsuv je dostupný v rôznych konštrukčných variantách a taktiež so všetkými technológiami pohybu – Blumotion, Tip-ON, Tip-ON Blumotion a Servo-Drive.

TANDEMBOX

Kvalitné nábytkové kovanie

Kovový zásuvkový systém Tandembox patrí medzi najrozmanitejšie, najmä kuchynské výsuvy na trhu. Existuje viacero radov, pričom v jednom z nich (Tandembox intivo) si môžete akokoľvek prispôsobiť dizajn samotného výsuvu. Taktiež je dostupný so všetkými technológiami pohybu – Blumotion, Tip -on, Tip-ON Blumotion a Servo-Drive.

Samozrejme, existuje množstvo ďalších výsuvných kovaní. Avšak tie, ktoré som popísal patria k tým, s ktorými máme výborné skúsenosti a ktoré výhradne používame pre našich klientov. Aký výsuv je pre môj nábytok najvhodnejší? Ak si vyberiete akýkoľvek zo spomínaných, neurobíte chybu. Vždy je však lepšie poradiť sa s vaším výrobcom nábytku.

Autor – Ján Jakubes (majiteľ)

Ďalšie časti seriálu:

Kvalitné nábytkové kovanie #1 – Výklopy

Kvalitné nábytkové kovanie #3 – Pohyb kovaní

Kvalitné nábytkové kovanie #4 – Kuchynská linka

Získajte nezáväznú cenovú ponuku na nábytok zadarmo