Top

Kvalitné nábytkové kovanie #3 – Pohyb kovaní

5. september 2016

Kvalitné nábytkové kovanie #3 – Pohyb kovaní

V dnešnom pokračovaní seriálu sa budeme venovať kovaniam z hľadiska ich technológie pohybu. Existuje viacero systémov pohybu kovaní pre výklopy a výsuvy. Množstvo ľudí ani len netuší, aké majú možnosti a všetko nechávajú na svojích architektov, dizajnérov, predajcov a podobne. Verte, že vôbec nie na škodu vedieť to, čo môžete mať a dokázať sa vybrať. Takže aké technológie pohybu vo svojích výklopoch a výsuvoch môžem mať?

Blumotion

Tlmenie Blumotion patrí medzi nami najčastejšie používanú technológiu pohybu. Nábytok zatvára veľmi jemne a ticho bez ohľadu na to, akú silu použijete alebo aká je hmotnosť výklopu alebo výsuvu.

TIP-ON

Systém pohybu TIP-ON slúži ako podpora otvorenia nábytku – výklopov a výsuvov. Používa sa na moderný interiérový nábytok bez úchytiek. Pre otvorenie stačí ľahké ťuknutie a výklop alebo výsuv sa bez problémov otvorí do pohodlného uhla. Na zatvorenie stačí ľahké zatlačenie na nábytok.

TIP-ON Blumotion

Dve jedinečné technológie spojené do jedného celku. TIP-ON sa stará o otvorenie nábytku – výklopov a výsuvov a Blumotion o jemné dovretie. Táto technológia pohybu patrí medzi najobľúbenejšie u našich zákazníkov a nie je ťažké pochopiť prečo. Pohodliu pri manipulácií, ktoré táto technológia zaručuje sa odoláva naozaj ťažko. Práve túto kombináciu naším zákazníkom odporúčame najčastejšie.

Servo-Drive

Systém pohybu Servo-Drive je najpohodlnejšiou avšak aj cenovo najnáročnejšou technológiou pohybu. O funkčnosť sa stará elektrická podpora, ktorá s časťami nábytku pohybuje. Jemným ťuknutím umožňuje veľmi ľahké otváranie výklopov a výsuvov. Naopak o tiché dovretie sa stará systém Blumotion. Servo-Drive sa používa najmä do kuchyne – horné a spodné skrinky, avšak aj do iných častí nábytku, jednoducho všade tam, kde je to vhodné.

Tak to by bolo z možností pohybu výsuvov a výklopov všetko. Pre ktorú technológiu sa rozhodnúť? Ak sa rozhodnete pre akúkoľvek, určite neurobíte chybu. Ako som už spomínal, s našími klientami sa najčastejšie dohodneme na Blumotion alebo TIP-ON Blumotion – pre nábytok bez úchytiek. Servo-Drive je už pomerne exkluzívna záležitosť, no určite stojí za to. Ak potrebujete poradiť, neváhajte a napíšte nám, radi pomôžeme.

Autor – Ján Jakubes (majiteľ)

Ďalšie časti seriálu:

Kvalitné nábytkové kovanie #1 – Výklopy

Kvalitné nábytkové kovanie #2 – Výsuvy

Kvalitné nábytkové kovanie #4 – Kuchynská linka

Získajte nezáväznú cenovú ponuku na nábytok zadarmo